motywacja w słowach
Uncategorized

Motywacja – znajdź ją w słowach

I tak oto nastała już połowa lutego. Część z nas dzielnie walczy, aby dalej realizować swoje postanowienia noworoczne, a część zapewne porzuciła je już dawno, twierdząc, że to i tak nie ma prawa się udać… jak co roku. Ja działam dalej. Chciałam napisać „walczę”, ale w sumie chyba mogę powiedzieć, że przychodzi mi to z coraz większą łatwością.

O tym jak nie zrealizować noworocznych postanowień pisałam już w zeszłym roku, o tutaj. I przyznaję, bez bicia, że nie wszystkie udało mi się zrealizować. Czy to jednak powód, aby się całkowicie poddać? Oczywiście, że nie! Czas wstać, otrzepać się i iść dalej, bo małe potknięcia i chwile zwątpienia zdarzają się każdemu.

Co zatem zrobić, aby zrealizować wszystkie wytyczone przez siebie cele? Przede wszystkim potrzebna jest motywacja. Coś, co będzie Cię pchało do przodu i podnosiło do góry, kiedy zdarzy Ci się upaść. Skąd ją czerpać?

Po pierwsze od innych osób. Nie tylko tych najbliższych, czyli rodziny i przyjaciół, ale nawet od tych, których nie znamy. Osobiście uwielbiam czytać biografie znanych ludzi, które zawsze mnie inspirują i niezwykle motywują do działania. Blogi i vlogi osób, które rozwijają się w swojej dziedzinie i osiągają sukcesy, to również wielka dawka motywacji.

Po drugie, filmy oparte na prawdziwych historiach, ulubiona muzyka lub wykłady motywacyjne, hejtowanych przez wielu, coachów (moim zdaniem mimo wszystko coś potrafią).

Po trzecie, cytaty, które zapadają w pamięć.
Dlatego dzisiaj 5 motywujących cytatów do przeczytania, zapamiętania, może przemyślenia – co kto lubi 😉

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać – Walt Disney

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. – Mark Twain

Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają. – Steve Jobs

Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł – Robert Kiyosaki

Możesz mieć wszystko czego zapragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania, że nie możesz tego mieć. – Anthony Robbins

To co? Do dzieła!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s